Kreatywnie z dzieckiem, czyli ... PUDŁO NIE NUDNOPudło Nie Nudno to coś, co muszę Wam przedstawić. Bo za oknem czają się jesienne dni spędzane w domu. Bo warto inwestować w zabawę z aspektem edukacyjnym, a nie zabawki. Bo wspólnie spędzony czas z dzieckiem jest na wagę złota.

O kreatywnych zestawach od Pudło Nie Nudno wspominałam już wcześniej, ale dziś chcę Wam pokazać, co kryją w sobie te magiczne zestawy, które pozwalają tworzyć, odkrywać i poznawać otaczający świat. Z wielką pasją. I to chciałabym bardzo podkreślić.

Kreatywne zabawy zamknięte w niepozornych pudełkach przyciągają swoją tematyką. Kosmos, podróże, zwierzęta, prehistoria to bloki tematyczne, które warto podejmować z przedszkolakiem. Można to robić na wiele sposobów, a Pudło Nie Nudno to świetny argument by zacząć zgłębiać nowy temat w formie aktywnej zabawy. To, co oferuje nam każdy zestaw to świetnie dobrane karty pracy, pomysły na prace plastyczne, ciekawe eksperymenty, wskazówki od autora, a przede wszystkim materiały potrzebne do wykonania zadań - takiego zestawu jeszcze na rynku nie było, zapewniam Was! 
Witajcie Dinozaury to pudło, które wybraliśmy na początek. Mieliśmy już styczność z dinozaurami poprzez tematyczny tydzień w przedszkolu podczas którego Leo musiał wykonać model wybranego dinozaura. Następnie dzieci bawiły się w archeologów, poszukiwały prehistorycznych kości w piasku i wykonywały twórcze zadania. Uznałam, że ciekawie będzie pociągnąć ten temat dalej w domu.

Nasze Pudło Nie Nudno skrywało 10 zróżnicowanych zadań, które zostały profesjonalnie przygotowane i dobrane przez doświadczonego pedagoga dziecięcego, który doskonale wie, co lubią i czego oczekują dzieci podczas zabawy.

Swoją przygodę zaczęliśmy od eksperymentów: obserwacji narodzin dinozaura, który wykluł się z jajka po 24 godzinach oraz odkrycia wybranego modelu w lodzie. 


Pudło Nie Nudno to zbiór zadań plastyczno-manualnych, które w większości przypadły Leosiowi do gustu. Każde z zadań zapakowane jest w osobną folię w której znajduje się szczegółowa instrukcja wraz ze wskazówkami oraz pomoce potrzebne do wykonania zadania.

Leo bardzo zaangażował się w zadania plastyczne, gdzie mógł wycinać, wyklejać, malować farbkami czy odciskać palce w tuszu. Zadania plastyczne przeplataliśmy uzupełnieniem wiedzy z książki poświęconej tematyce dinozaurów ("Dinozaury. Moja pierwsza encyklopedia"). W ten sposób upłynęły nam w pożyteczny sposób pierwsze jesienne wieczory spędzone w domu, a ja - Matka, nauczyłam się gatinków dinozaurów o których istnieniu nie miałam pojęcia. Bardzo doceniam ten czas, który upływa nam na wspólnej zabawie. Nie ukrywam, że jeszcze dwa lata temu
z niecierpliwością czekałam na ten moment, kiedy Leo będzie gotowy na kreatywne zadania. Teraz, kiedy jest to możliwe staram się wyszukiwać na rynku produkty warte uwagi, gdzie cena będzie adekwatna do jakości
i zawartości. Mimo szerokiego wachlarzu produktów na rynku dziecięcym mało jest takich, które zajmą dziecko na dłużej i pobudzą przy tym wyobraźnię rodzica do tworzeia własnych zabaw. A przecież nie o to chodzi by ustawić kolejną relikwię w postaci zabawki czy gry na regale. Warto jest stawiać na zabawki, a raczej zestawy kreatywne, które możemy wykorzystać na 101%.

W ostatnim czasie nauczyłam się przechodzić obojętnie obok pięknych zabawek, które później kurzą się na półkach, a wyszukiwać w imię tego produktów takich jak Pudło Nie Nudno. Zachęcam Was gorąco do wypróbowania ze swoimi pociechami tego rodzaju aktywności. Być może taki zestaw natchnie Was do tego by
w przyszłości stworzyć swój własny zestaw zadań, który będziecie mogli wykonać ze swoimi dziećmi. 


Wszystkie zestawy od Pudło Nie Nudno możecie obejrzeć TUTAJ. Nie będziecie zawiedzeni !